Programlar

Vo English

Neden İngilizce ?

İngilizce günümüzde her yaştan bireyin su gibi hava gibi temel ihtiyaçlarından bir tanesi haline geldi. Peki bunun sebebi nedir ? İngilizce Dünya'da 75 ülkede 375 milyon insan tarafından anadil olarak kullanılmakta. Bunun yanısıra Dünya nüfusunun 1.5 milyarı ingilizce konuşmakta, bu açıdan ele aldığınızda 1.500.000.000 insanla iletişim kurabilmek için ihtiyacımız olan tek şey ingilizce konuşabiliyor olmak. Hepiniz internette gün içerisinde bilgilere ulaşmak adına google'ı mutlaka kullanıyoruz, bir bilgiyi türkçe yazdığımızda ulaştığımız arama sonucu ile ingilizce yazdığımızda ulaştığımız arama sonucu arasında %400 oranında bir farklılık bulunmakta, bildiğiniz gibi dünya üzerinde yapılan tüm bilimsel çalışmalar kabul görmek adına ingilizce olarak sunulmakta, yani sadece konuşmak değil bilgiye ulaşmak içinde ingilizce öğrenmeliyiz. Onca senelik öğrencilik hayatınızdan sonra iş başvurusunda bulunduğunuzda karşınıza çıkan ilk soru her zaman ingilizce biliyor musunuz ? sorusudur. Bu soruya vereceğiniz cevap sizin belkide hayatınızı değiştirecek niteliktedir, ingilizce biliyor iseniz daha iyi bir iş bulabilir, daha kaliteli yerlerde çalışabilirsiniz. Uzun lafın kısası günümüzde ingilizce bilmemek artık bir eksiklik olarak nitelendirilmekte bu sebeple Vo English yardımınıza koşuyor...

Vo English

Yukarıdaki yazıyı isterseniz birkez daha okuyun. Türkiyede yaşayan insanların %80'i ingilizce bilmiyor, yapılan araştırmaya göre Türkiye'de yaşayan insanların %80'i orta derecede ingilizce biliyor. Peki bu söylem doğru mu ? İş başvurularına baktığınızda evet, çünkü hepimiz daha iyi bir iş bulabilmek adına CV'lerimizde ingilizce bölümüne "orta derece" yazıyoruz. Fakat gerçek şu ki Türkiye Nüfusunun sadece %10'u orta derece ve üzerinde ingilice biliyor...

Vo English Nedir ? ve Nerelerde Uygulanır ?

Vo English içerisinde barındırdığı online tabanlı programlar ile ingilizceyi öğreten değil konuşturan marka olarak bilinmektedir. Bu programlar Dünya'da 45 ülkede 5.000.000 öğrenci tarafından kullanılmaktadır. TIMS ve PISA sınavlarında da göreceğiniz gibi eğitim alanında başı çeken ülkeler Vo English bünyesinde barınan Fast ForWord ve Reading Assistant programlarını yıllar öncesinden kullanmaya başlamıştır. Bu ülkelerden bazıları : Singapur, Tayland, Almanya, Dubai, Çin, Rusya, Almanya...

Vo English metodolojisi bir bebeğin anadilini nasıl öğrendiği sorusuyla ortaya çıkmıştır. Siz Türkçe'yi nasıl öğrendiğinizi hatırlıyor musunuz ? Hayır cevaplarını duyar gibiyiz. Elbette hiçbirimiz Türkçe'yi nasıl öğrendiğimizi hatırlamıyoruz çünkü burada kullanılması gereken doğru kelime Türkçe'yi öğrenmek değilde Türkçe'yi edinmek olmalı. Her insan bulunduğu coğrafi bölgenin dilini edinerek öğrenir. Edinmek öğrenmeden daha kalıcı olan bir metottur ve yaşayarak, tecrübe ederek kazanılır. Bu açıdan ele aldığınızda dil öğreniminin başlangıcının anne karnında duyulan fonemler olduğunu göreceksiniz. Her kullanıcına Dünya'ya yeni gelmiş bir bebek gibi davranan Vo English metodunda sıralama becerinizi kullanarak ingilizceyi anadil öğrenir gibi öğreneceksiniz ...

Anadil öğrenem presibi ile hazırlanan metodolojimizde bilgisayar programlarımız ile dinleme ve anlama adımlarını, özenle hazırlanmış yayınlarımız ve flash kartlarımız ile tekrar adımını, Reading Assistant ve Conversation Club uygulamalarımız ile konuşma adımını tamamlayacaksınız. Nasıl mı ?

Kazanımlar

Vo English ile 6 ayda 1.500 ve üzeri kelime öğrenirsiniz. Aksanlı konuşma becerisi kazanırsınız. Hafıza, Dikkat ve Odaklanma becerilerinizi geliştirir, özgün sahibi bireyler haline gelirsiniz. Bunun yanısıra 1.500.000.000 milyar insandan biri olursunuz ve artık orta derece ingilizce bilen %80 'lik kesimde değil iyi derecede ingilizce bilen %10'luk kısımda yer alırsınız.

Harvard ve Stanford Üniversitesi Onaylı Program

Vo English bünyesinde kullanılan Fast ForWord ve Reading Assistant programları Harvard ve Stanford üniversitesi tarafından başarıları test edilmiş ve onaylanmıştır. Reading Assistant programı ise 2012 yılında eğitim teknolojileri dalında en iyi program seçilmiştir. ilgili habere bu linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.scilearn.com/company/news/news-releases/20121114.php

Reading Assistant Ödül

Eğlenceli Dersler

Fast ForWord ve Reading Assistant programları ile öğrenciler yargılanmadan eğlenerek öğrenirler. Bu oyunlar sayesinde öğrenciler en alışık olduğumuz korkuları ingilizce konuşamama problemini ortadan kaldırmış olurlar. Öğrenciler derste yer alan müzikal etkinlikler ve drama etkinlikleri ile öğretmenin pasif öğrencinin aktif olduğu bir ders işlerler.

VO Dikkat Geliştirme

Odaklanma; bir kişinin, herhangi bir durum veya olay üzerinde yoğunlaşabilme eğilimidir. Odak kelimesinden türeyen bu kavram, tamamen dikkat üzerine kuruludur. Odaklanma eyleminde 3 ana unsur vardır. Bunlardan birincisi odaklanan kişi ya da cisimdir. Kişiler, genelde yaptıkları eylemlerden dolayı odaklanılan şahıs olarak göze çarparlar. Bazen odaklanılan unsur, bir eşya veya araç da olabilir. İkinci unsur ise odaklanan kişidir. Az önce bahsettiğimiz kişiye veya cisme odaklanan şahıs, bu unsurun başrolündeki kişidir. Son unsur ise odak sebebidir. Genelde bizi ilgilendiren durum veya olaylardan ötürü bazı şeylere odaklanma ihtiyacı duyarız. Bazen bizi ilgilendiren bir konuşma, bazen hoşumuza giden bir eylem; odaklanma ihtiyacımızın temel sebebi olabilmektedir. Bazı insanlar, odaklanma esnasında çeşitli sorunlar yaşayabilirler. Özellikle dikkat eksikliğinden meydana gelen bu durum, başka sorunları da beraberinde getirmesi sebebiyle büyük önem arz eder.

İnsanlar, yaşamları boyunca bir takım sorunlarla ya da olumsuzluklarla mücadele edebilirler. Her insanın psikoloji durumu farklı şekilde seyretmektedir ve yaşanan sorunlar aşağı yukarı aynıdır. Bu sebeple bu tür bilgi verici yazıların yazılması, benzer sorunları yaşayan insanların sorunlarına ışık tutmak açısından çok önemlidir. İnsan vücudu, çok özellikli bir yapıya sahiptir ve müthiş bir işleyişe sahiptir. Tüm organlarımız arasında bir denge söz konusudur ve bu denge, yaşamsal faaliyetlerimiz açısından bir hayli önemlidir. Zaman zaman vücudumuzda dengesizlikler meydana gelebilir. Bu dengesizlikler, beraberinde bir takım sorunları da getirir ve bir tür çöküş dönemi yaşarız. Çöküş döneminde kişiler, farklı psikolojik rahatsızlıklara maruz kalabilir. Bu rahatsızlıklar, derecesine göre farklı tekniklerle tedavi edilebilir. İnsan, kendini iyi tanımalı ve kendiyle ilgili olumsuzlukları az çok bilmelidir. Herhangi bir değişim yaşandığında bu değişimden haberdar olan insan, toparlama sürecini daha iyi şekilde geçirebilir. İnsanların en sık yaşadığı sorunlardan biri de odaklanamamadır. Odaklanamama, bir cisme ya da kişiye dikkatle bakamama, onu dikkatle dinleyememe, gereken ilgiyi gösterememe gibi durumlarda da görülebilir. Odaklanamama sonucunda kişi, kendine olan inancını kaybeder ve bu durum yaşamın geneline yansır. Bu yüzden odaklanamama sorunu olan kişilerin, durumun seviyesine göre uzmanlardan yardım alması şarttır. Odaklanamama sorunu, yaşamın genelini etkileyebilecek özelliktedir. Çünkü sizi ilgilendiren faaliyetlere tam olarak odaklanamamanız, yaşamdan geri kalmanıza ve bu şekilde hayattan zevk alamamanıza sebep olabilir. Odaklanamama, ileri düzeye eriştiği zaman daha büyük sorunlara neden olabilir. Bu sorunların başında da unutkanlık gelir. Kişi, çevresinde olup bitene odaklanamadığı için ayrıntılara da inemez.

Vo Hızlı Okuma

Yeni bilgiye ulaşma yolları sürekli değişsede değişmeyen şey okumaktır. Eğitimin bireyselleştiği günümüzde kendi kendine öğrenebilmenin en önemli yollarından biridir okumak. Pek çok kişisel gelişim kurslarında verilen HIZLI OKUMA eğitiminde, çoğu kez temel bir nokta atlanmaktadır. O da anlayarak hızlı okumaktır. Hızlı okumanın temelinde göz kaslarının geliştirilmesi ve bir alışkanlık edinme vardır. Kurumumuzda hazırlanan HIZLI OKUMA programında gerek yayınımız gerekse sınıf ve bilgisayar ortamında çocuklarımıza uyguladığımız egzersizler ile çocuklarımızın göz kaslarını geliştirmeyi amaçlamaktayız. Ayrıca hızlı okumayı engelleyen tüm yanlış tutum ve davranışlar birer ders olarak gösterilmekte ve çocuklarımızın hızlı okuma alışkanlığı edinebilmesi için uzun bir programa yayılmaktadır.

VODERS'TE eğitim almış bir çocuk, okuduğunu hem hızlı, hemde anlayarak okuyacaktır. Böylece henüz keşfetmediği bir çok yeni bilgiyi çok hızlı bir şekilde okuyarak anlayacaktır.

Vo Hafıza Teknikleri

Hepimizin bildiği gibi içinde bulunduğumuz çağ BİLGİ ÇAĞI'DIR. Zaman bilginin değerli olduğu, onu alan ve aktarabilen kişinin fark yarattığı bir zamandır. Bu nedenle bilgiyi alma, hafızada tutma ve etkili bir şekilde aktarma bireyde aranan özellikler arasında yer almaktadır.

HAFIZA TEKNİKLERİ eğitimi kurumumuzda bu nitelikler düşünülerek hazırlanmış, denenmiş ve etkililiği kanıtlanmış bir programdır. Uzmanlarımız tarafından hazırlanmış yayınımız ile birlikte çocuklarımız bir çok bilgiyi, kavramı, olguyu VAGON TEKNİĞİ, SENARYO TEKNİĞİ, ZİHİN HARİTALARI ve KAVRAM HARİTALARI ile ilişkilendirir, etkili bir şekilde hafızasına aldığı bu bilgileri dilediği zaman etkili bir şekilde kullanır.

Vo Mental Aritmetik

Mental Aritmetik Ağırlıklı Zihin Gelişim Programı

VODERS zihni bütünsel olarak güçlendirir, öğrenciler sadece mental eritmetik değil sağ ve sol beyinlerini "Hızlı Okuma, Hafıza Güçlendirme, Dikkat Geliştirme Çalışmaları" ile güçlendirir. Bunun neticesinde öğrenciler daha hızlı okuyarak, daha hızlı anlayarak , daha fazla bilgi depolayarak, daha fazla dikkatli olarak okulda ve sosyal yaşamda daha başarılı olurlar...

Bireyin zihin gelişimi küçük yaşlardan itibaren başlar. 5-14 yaş arası çocukların, zihin gelişim ilkelerine uygun olarak eğitildiği bu programda çocuk en basit işlemden zora doğru ilerler. Eğitim süresince yaptığı binlerce aritmetik işlem ona defalarca başarı duygusu yaşatır. Sağ ve sol beynini aynı anda kullanan öğrenci bunu tüm hayatına yansıtır. Hayal gücünü kullanan, kendini ve zihnini sürekli geliştiren, yaratıcı, iyi bir hafızaya sahip, dikkatli, konsantre, başarılı ve mutlu bireyler olarak yaşamlarına devam ederler.

Mental Aritmetik Nedir ?

Mental Aritmetik eğitimi, 5-14 yaş grubu çocuklar için uygulanabilen beyin geliştirme programıdır. Çocukların hesap makinesi, kağıt kalem kullanmadan aritmetik işlemleri çok hızlı ve doğru biçimde yapmasına olanak sağlar. Bellek, konsantrasyon, gözlem, odaklanma ve reflekslerini geliştirerek beynin sağ ve sol loblarının gelişmesine ciddi katkılarda bulunur. Çocuğun bu eğitime başlaması için en uygun zaman 0'dan 9'a kadar sayıları yazmaya başladığı dönemdir.
Anaokulundan itibaren, ilkokul 1. ve 2. sınıfa kadar çocukların en iyi öğrenme ve kavrama beyin gücüne sahip oldukları dönemdir. Çocuk matematik kavramlarını anlamaya başladığında, beynin yeteneklerini ve çözümsel yapısını beslemek için en doğru zamana gelmiş demektir. Mental Aritmetik Ağırlıklı Zihin Gelişim Programı matematik ve hesaplamalar ile ilgili kavramların temel eğitimini sunar. Ayrıca bu yöntem çocuğun okul derslerindeki yükünü azaltır.

Vo Mental Aritmetik'te Abaküs Kullanımı

Vo Mental Aritmetik'te öğrenciler abaküsü tek el ile kullanırlar, bunun sebebi öğrencilerin tek seferde yardım almadan bütünü görebilmeleridir. İki elini kullanan öğrencilerin hem sağ hem de sol beynini kullandığı inancı yanlış olup, aslında öğrencilerin her iki lobunu kullanmasını sağlayan abaküsü kullanırken dokunuyor olması beyninin sağ lobunu, matematik becerileri ise sol lobunu çalıştırmaktadır.

Vo Singapur Matematiği

Türkiye'nin matematik alanında yaşadığı sorunlar düşünülerek bu konuda dünyada söz sahibi ülkelerin başında yer alan Singapur, uzmanlarımız tarafından mercek altına alınmıştır. Singapur Matematiği eğitim programı Singapur'da bizzat incelenerek eğitimi alınmış ve bilim uzmanlarımız tarafından Türkiye eğitim sistemine uygun hale getirilmiştir. Singapur Matematiği uzun ve yorucu bir sürecin sonunda Türkiye'de ilk defa kurumumuz aracılığıyla görücüye çıkmıştır.

Neden Singapur Matematiği ?

Singapur Matematiği, bir ülkenin matematik programıdır. Singapur'un bağımsızlığını ilan ettikten sonra eğitim alanında yaptığı reformlarla ve sürekli revize çalışmalarıyla günümüzdeki şeklini almıştır. Singapur uyguladığı bu başarılı matematik programıyla son 20 yılda girdiği TIMMS ve PİSA gibi matematik ve fen bilimleri alanlarında yapılan uluslararası sınavlarda hep ilk 3 derecenin içinde yer almıştır. Singapur, matematik alanında uyguladığı strateji, yöntem ve tekniklerle öğrencilerin küçük yaşlardan itibaren matematiğe karşı olumlu tutum geliştirmelerini, iyi bir matematik temeli almalarını başarabilmiştir. Singapur matematiği, ülkemizdeki çocukların sağlam bir matematik alt yapısına sahip olmaları ve anlamlı bir matematik okur yazarlığı elde etmeleri için kurumlarımızda uygulanmaktadır.

Singapur Matematiği Nedir ?

 • Singapur matematiği az konu çok tekrara dayalı bir sistemdir. Çok egzersiz önemlidir.
 • Konular en kolaydan zora doğru ilerler.
 • Etkin materyal kullanımına yer verilmektedir.
 • Her konu Somut-Görsel-Soyut ilkesine dayalı olarak aktarılır. Böylece tam öğrenme gerçekleşir.
 • Öğrenci matematik konularıyla birlikte disipline olmayı, kendi kendine öğrenmeyi öğrenir.
 • Eğitim bireyseldir. Her çocuk kendi hızında ilerler.
 • Öğrenci bir konuda uzmanlaşmadan diğer konuya geçmez.
 • Farklı yöntem ve tekniklere yer verilmektedir.
 • Problem çözmeye sistematik bir yaklaşım getirmektedir. Böylece öğrenciler, problem çözmede etkin hale gelmektedir.
 • Öğretmen yönlendiren, ipucu veren; öğrenci ise keşfedendir.

Singapur Matematiği Nerelerde Kullanılır ?Singapur Matematiğinde yer alan konular ülkemizdeki okullarda yer alan matematik konularıyla aynıdır. Dolayısıyla çocuklar bu programda öğrendiği tüm konuları aynı zamanda okullarındaki matematik derslerinde de kullanabileceklerdir. Okul konularıyla paralellik gösteren Singapur Matematiği sayesinde öğrenciler okulda öğrendiklerini tekrar etme, pekiştirme şansı bulurlar. Ayrıca Singapur matematiğinde öğrendikleri yeni yöntem ve teknikleri okul derslerinde ve hatta günlük hayatlarında etkin şekilde kullanırlar.Singapur Matematiği Nasıl Uygulanır ?

 • Singapur matematiğinde her öğrenci bireysel hızında ilerler.
 • Konular en kolaydan başlar zora doğru ilerler.
 • Tüm konular önce materyal kullanımı ile başlar daha sonra görselleştirilir ve son olarak soyut yapılır.
 • Çok tekrara dayalıdır. Öğrenci bir konuda uzmanlaşmadan diğer konuya geçmez.
 • Problem çözme önemli bir yere sahiptir.
 • Sayılar arası ilişkiler, dört işlemi anlamlı hale getiren teknikler ve özellikle model yöntemi farkındalık yaratmaktadır.
 • Etkin bir izleme ve değerlendirme sitemi vardır. Öğrenciler eksik olduğu konularla ilgili takviye alırlar.
 • Öğrenci gelişimiyle ilgili ailelere sürekli rapor verilir.

Singapur Matematiği Neler Kazandırır ?

 • Singapur Matematiği çocuğun erken yaşta iyi bir matematik temeli almasını sağlar.
 • Matematik temeli sağlam olan öğrenci diğer okul derslerinde de başarılı olur.
 • Singapur Matematiği öğrencinin bilgiyi anlamlandırdığı, yapılandırdığı ve kendi hayat şartlarına uyguladığı önemli bir disiplindir.
 • Öğrenciyi merkeze alan, öğrenciyi matematikle barıştıran, matematikten zevk almasını ve matematiği oynayarak öğrenmesini sağlayan bir programdır.

Yayın ve Materyaller

Singapur Matematiği programında 6 temel seviye vardır ve her biri A-B olmak üzere iki seviyeye ayrılmıştır. Her seviye için ödev kitaplarıyla beraber toplam 24 kitap vardır. Ayrıca yeni başlayan öğrenciler için seviye kitaplarına geçmeden önce öğrencilerin yeni bir sisteme oryantasyon dönemini hızlandırmak amacıyla 5 seviyeden oluşan "Singapur Matematiği Öğreniyorum" kitapları hazırlanmıştır.

Yayınlar

 • 2. Seviye Hazırlık Kitabı
 • 3. Seviye Hazırlık Kitabı
 • 4. Seviye Hazırlık Kitabı
 • 5. Seviye Hazırlık Kitabı
 • 6. Seviye Hazırlık Kitabı
 • 1. Seviye : 1-A ve 1-B Kitabı
 • 2. Seviye : 2-A ve 2-B Kitabı
 • 3. Seviye : 3-A ve 3-B Kitabı
 • 4. Seviye : 4-A ve 4-B Kitabı
 • 5. Seviye : 5-A ve 5-B Kitabı
 • 6. Seviye : 6-A ve 6-B Kitabı

Vo Yazı Geliştirme

Okul çağında bulunan çocuklarımızın bir çoğunda hızlı yazma, anlaşılır yazma ve yazı güzelliği ile ilgili sorunları bulunmaktadır. Veli olarak bir çoğumuz bundan şikayetçiyizdir fakat bunu düzeltmek için etkili bir yöntem bulmakta zorlanırız. YAZI GELİŞTİRME programımız daha önce Türkiye'de uygulanmayan farklı yöntemlerle yazıyı geliştirmeyi amaçlamaktadır. Yazı yazma ince motor kaslarının kullanımıyla ilgili bir beceridir. Kurum olarak amacımız kullandığımız farklı yöntem ve araçlar ile çocuklarımızın görsel ve kas becerilerini aynı anda geliştirmektir. Program esnasında öğrenciye hiç yazı yazdırılmamaktadır. Yazı sadce eğitimin başında, ara değerlendirmelerde ve program sonunda ölçüm yapmak için kullanılmaktadır. YAZI GELİŞTİRME programını almış bir çocuğun el-göz koordinasyonu gelişmiş olacak dolayısıyla hızlı, düzenli ve temiz bir yazıyla akademik kariyerinde fark yaratan bir birey olacaktır.